تا پیش از این آموزش‌ها و مطالب زیادی در مورد نحوه استفاده از اپل آیدی و دلیل الزام استفاده آن در دستگاه‌های تولید شده توسط شرکت اپل را توضیح داده‌ایم. اما حالا در این مطلب قصد داریم تا روش صحیح تغییر رمز اپل آیدی را توضیح دهیم.

روش تغییر رمز اپل آیدی بسیار آسان است، با این حال باید پیش از انجام آن چند مسئله امنیتی بسیار مهم را بررسی کنید. دلیل این مسئله آن است که در صورت فراموشی رمز اپل آیدی جدید و همچنین سؤالات امنیتی و ایمیل مربوط به آن دیگر امکان بازیابی رمز عبور وجود ندارد و عملاً دستگاهی که با آن رمز تنظیم شده باشد بلا استفاده می‌شود. پس باید پیش از انجام این کار دقت کامل را به عمل بیاورید. به یاد داشته باشید که مسئولیت انجام این عملیات کاملاً به عهده خودتان خواهد بود و باید در حین تغییر رمز اپل ایدی دقت زیادی به خرج دهید.

تغییر رمز اپل ایدی بدون سوال امنیتی

به طور کل اپل برای ارائه خدمات از طریق اپل آیدی از سیستم های احراز هویت قدرتمندی استفاده میکند. بر همین اساس، شما باید برای هرگونه اقدام در این حساب کاربری، هویت خود را به اپل اثبات کنید. روش های احراز هویت در حساب اپل ایدی شامل پسورد، سوالات امنیتی، احراز هویت دو مرحله ای و ایمیل نجات است. از آنجایی که احراز هویت دو مرحله ای برای کاربران ایرانی مسدود شده است و اپل حداقل دو روش را برای احراز هویت درخواست میکند، امکان تغییر رمز اپل ایدی بدون سوالات امنیتی و همچنین بدون ایمیل نجات وجود ندارد. با این حال، اگر با استفاده از آیفون و ایپد و همچنین ایمیل نجات بتوانید هویت خود را به اپل احراز کنید، میتوانید بدون نیاز به سوالات امنیتی، پسورد اپل آیدی خود را تغییر دهید.

رمز اپل ایدی را فراموش کردم

اگر رمز اپل ایدی را فراموش کرده اید و همچنان به ایمیل و پاسخ سوالات امنیتی دسترسی داشته باشید، هیچ جای نگرانی برای شما وجود ندارد. برای باز یابی رمز اپل ایدی، کافی است به صفحه appleid.apple.com مراجعه کرده و گزینه Forgot Apple ID or password? را بزنید. در این صفحه اپل از شما درخواست میکند تا اطلاعاتی نظیر ایمیل، تاریخ تولد و همچنین پاسخ سوالات امنیتی خود را ارائه دهید. در نهایت یک ایمیل به آدرس شما ارسال میشود که با باز کردن آن میتوانید پسورد اپل ایدی خود را برای بار مجدد تعیین کنید.

تغییر رمز اپل آیدی

برای تغییر رمز اپل آیدی با گوشی کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

1.ابتدا به صفحه مدیریت اپل آیدی به آدرس appleid.apple.com مراجعه کنید
2.در این صفحه باید ابتدا ایمیل و رمز اپل آیدی خود را وارد کنید

3.سپس اپل 2 مورد از 3 سؤال امنیتی را به صورت رندوم و تصادفی از شما می‌پرسد که باید به آن‌ها به صورت صحیح پاسخ دهید
4.پس از وارد شدن به صفحه اصلی مدیریت اپل آیدی به زیر شاخه Security مراجعه کنید

5.پیش از هر گونه اقدامی، ابتدا توصیه می‌شود تا یک ایمیل نجات برای اپل آیدی خود تعریف کنید. ایمیل نجات یک ایمیل ثانویه است که با ایمیل ابتدایی و اصلی اپل آیدی متفاوت است. اگر آدرس ایمیل دومی که از آن مطمئن هستید را در اختیار دارد، حتماً آدرس آن را در بخش RESCUE EMAIL وارد کنید. پس از وارد کردن ایمیل نجات، یک ایمیل برای این آدرس ارسال می‌شود و باید آن را تائید کنید
علاوه بر این، حتماً به بخش SECURITY QUESTIONS نیز مراجعه کنید و حتماً سؤالات امنیتی خود را چک کنید. شما حتماً به این سؤالات نیاز پیدا خواهید کرد.
6.در قدم پایانی، کافی است به بخش PASSWORD مراجعه کنید و گزینه Change Password… را بزنید.

​7.در پنجره باز شده ابتدا رمز اولیه خود را تایپ کنید و در دو باکس بعدی رمز عبور جدید را تایپ کنید.

در مطلب یاد شده، به طور کامل نحوه تغییر پسورد اپل آیدی با استفاده از آیفون و آیپد توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست